Мій рахунок
Перехід на сайт Адміністратора "АЦПО"

Особливості оподаткування активів НПФ

Недержавний пенсійних фонд має статус неприбуткової організації, отже не є платником податку на прибуток. Таким чином, доходи від інвестиційної діяльності з активами НПФ (дивіденди по акціях, відсотки від депозитів та облігацій, тощо) звільняються від оподаткування, що дозволяє розподіляти доходи фонду в повному обсязі між учасниками пропорційно сумі пенсійних внесків.

Пільги протягом періоду накопичення

У період накопичення кожен вкладник-фізична особа має можливість скористатися податковою знижкою та повернути сплачений ПДФО (18%) з суми пенсійних внесків, сплачених на свою користь та користь своїх рідних (I ступені спорідненості) за попередній рік. Для цього потрібно включити інформацію про такі внески до податкової декларації за рік, додавши до неї копії пенсійного контракту, платіжних документів та щорічної виписки з пенсійного рахунку.

Податкова знижка застосовується за умови, що сума щомісячних внесків не перевищує 2 467 грн. в місяць (розраховується як розмір щомісячного прожиткового мінімуму помножений на коефіцієнт 1,4. Для визначення річної суми даний показник перемножується на 12. Тобто, максимальний розмір внесків, з яких можна отримати податкову пільгу за 2018 рік, складає 29 604 грн.

Для роботодавців, що здійснюють внески на користь своїх співробітників існують окремі пільги.

Оподаткування пенсійних виплат

В період виплат діють спеціальні умови оподаткування. НПФ здійснюють пенсійні виплати на визначений строк або одноразову пенсійну виплату в безготівковій формі шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, вказаний учасником. Податковим агентом виступає Адміністратор недержавного пенсійного фонду – утримує та перераховує до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з сум пенсійних виплат. Умови оподаткування таких видів виплат відрізняються. Існують також певні груп учасників, що не сплачують податки.

 

 • Виплати на визначений строк

  60% від кожної виплати оподатковується ПДФО та військових збором (18+1,5%).

 • Одноразова пенсiйна виплата

  100% від суми виплати оподатковується ПДФО та військових збором (18+1,5%).

  Одноразова виплата при досягненні пенсійного віку можлива якщо сума накопичень не більше 82 380 грн. (у 2018 р.)

 • Звільнені від податків

  • учасник старший 70 років;
  • учасник-інвалід І групи;
  • спадкоємець учасника (I ступінь спорідненості).

З`явилось питання?

Invalid Input
Invalid Input